top of page

סגנונות בעיצוב - מצא את הסגנון שלך

לפני שניגשים למלאכת העיצוב עלינו להגדיר את הסגנון העיצובי שלפיו אנחנו הולכים. יהיה הרבה יותר קל כשנדע קודם כל מה אנחנו רוצים כך שחשוב מאד להכיר את הסגנונות השונים ולהתקבע על החלומות שלנו. כל סגנון עיצוב מספק יתרונות לאנשים שייהנו מהבית למשך שנים רבות. מגוון סגנונות העיצוב נולדו מתוך סגנונות קודמים והתפתחו לסוגי עיצוב שונים כאשר כל סגנון מעניק תחושה מסוימת. כל אחד מהעיצובים הבאים מבטא אישיות וטעם ספציפי.


סגנון עיצוב קלאסי

העיצוב הקלאסי זהו סגנון רשמי אשר נולד על מנת ליצור תחושה של הנצחת מסורת עתיקה. הקירות צבועים בצבעים אפורים בהירים ורכים להדגשת האמנות על הקירות כהדגש חזותי.

עיצוב בתים בסגנון קלאסי שואב את השראתו מאירופה הקלאסית. אנשים המעצבים את ביתם בסגנון זה משדרים סטייל מלכותי. הבית יהיה מוקפד בריהוט ואיבזור איכותי ביותר. הצבעים יהיו הירים בגוונים של שמנת ולבן עם נגיעות של זהב. להדגשה הצבע השחור יכנס לתמונה אשר יהווה ניגוד לצבע הלבן של החלל. גוונים כהים של סגול ובורדו גם כן יצרו עומק בחלל.


סגנון עיצוב מודרני

הסגנון הנפוץ ביותר היום. הוא עיצוב פשוט וברור. מאופיין בקווים נקיים וברורים. מבחינת הצבע נבחר צבע שולט וכמה צבעים שיתנו תמיכה לצבע השולט. יהיו צבעים מנוגדים כמו לבן שחור ואדום. מאופיינים במשטחים גדולים וחלקים. סגנון בעל ריהוט ישר ומנימליסטי ופינות חדות.

המראה שאנשים בעלי סגנון זה רוצים ליצור הוא נקי, מנימליסטי, פתוח למשיכה ויזואלית. בבתים מודרניים, העיצוב מתבסס על תפקוד. הוא מתמקד במינימליזם, טכנולוגיה ופונקציונליות. השימוש בטכנולוגיה מודרנית משתלב בפונקציות האזורים השונים של הבית. בתים מסוג זה כוללים טון עיצוב סטריאוטיפי של פלדה וזכוכית. כאשר הגימור מעניק מראה חלק ויעיל.סגנון עיצוב אקלקטי

סגנון זה מתמקד במקסימליזם מודרני. כלומר, ניצול מרבי של שטח קטן. מה שעשוי להיראות כערבוביה של צבעים הוא למעשה אוסף של חפצים מעניינים המסודרים באופן שאינו סטנדרטי. בחירת הצבעים היא אישית ויכולה לכלול תרכובות שונות של צבעים המשמשים ליצירת אזורים ממוקדים ברחבי החדר.

סגנון זה מאפיין אנשים שאוהבים מגוון סגנונות ורוצים לשלב בינהם ונהנים מערבוב שיוצר יופי חדש. מעדיפים עיצוב יותר אישי ולא סטנדרתי אוהבים לחשוב מחוץ לקופסה. השילוב לרוב הוא שילוב רגוע בין הסגנונות השונים כדי לא להעמיס על החלל. שילוב של פריטים קלאסיים והפיכתם למודרניים בחלל. לכל פריט ריהוט יהיה את מקומו היחודי בחלל. יהיו פריטים יחודיים עשויים עבודת יד ובעלי ערך ייחודי וסנטימנטלי. זהו חלל בעל המון ניגודים ובצורה הנכונה יהיה תאווה לעיניים.


סגנון עיצוב כפרי

עיצוב בסגנון כפרי מתבטא בעיקר בהענקת מראה חמים ומזמין. החומרים בהם משתמשים לעיצוב זה הם חומרים טבעיים - עצים כהים, אבנים מסוגים שונים, טכסטיל גס ומעוטר, פרופילים של ברזל בצורות מעוגלות. הגוונים הם בז' ושמנת, גוונים עדינים של חום, צהוב ואדום עדין. ירוקים וצבעי מתכת - נחושת.

עיצוב בתים בסגנון כפרי מתאים בעיקר לחללים מרווחים, גדולים שיש בהם שפע של תאורה, היות ועיצוב זה מאופיין בעיקר בפריטי עיצוב בעלי גוונים חזקים וחומריות דומיננטית.

המאפיין העיקרי הבולט בסגנון העיצוב הכפרי הוא השימוש מאסיבי בעץ מלא ופיתוחו בחזיתות כגון דלתות ארונות, דלתות חדרים וקירות, אשר מקבלים שדרוג מהמראה השטוח.

אנשים שאוהבים את הסגנון אך פוחדים מהמראה המאסיבי לדירות ובתים קטנים יכולים למתן את הסגנון כך שיתקבל סגנון כפרי מודרני ופחות כבד בעזרת שילוב קירות בהירים עם רהיטי עץ בעלי גוון בהיר יותר. חשוב לאזן בין החומרים כדי לקבל תוצאה נעימה ועדינה יחסית לסגנון.
המשך על סגנונות העיצוב בפוסט הבא שיעלה בקרוב :) שווה לחכות!

Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page