top of page

טיפים לעיצוב חדרי רחצה


חדר רחצה הוא החדר הכי מפנק בבית. בחדר זה אנחנו משילים מעלינו לא רק את הלכלוך אלא גם את כל טרדות היום. זהו החדר בבית עם הכי הרבה פונקציות שדורש ידע רב בתכנון ובביצוע. יש צורך להעביר בו תחושה של ניקיון, שלווה, אווריריות אנרגיה וטוהר.

אז לפני שאתם מקבלים החלטות לגבי עיצוב חדר הרחצה בין כל האפשרויות הרבות, קחו כמה טיפים לעיצוב חדר הרחצה המושלם

ניקיון, שלווה, אווריריות אנרגיה וטוהר
 1. זרימה נכונה של החלל - חשוב לדאוג למרווח בחדר הרחצה כדי שתיווצר זרימה נכונה בחלל ולמנוע היתקלויות מיותרות. לדוגמה, כדאי להשקיע מחשבה מוקדמת ולהימנע מלמקם את האסלה מול הדלת מטעמי אסתטיקה וצניעות. במקום זה, תוכלו להתקין שם את הכיור שיצור מראה נאה ומזמין יותר.

 2. להימנע מלהדביק ריצוף על ריצוף – בחדרי רחצה מומלץ להסיר ולהחליף את הריצוף הקיים, לוודא איטום כפי שצריך על מנת להימנע מנזילות בעתיד.

 3. אריחים - האריחים המשמשים לחיפויי הקירות השתדרגו פלאים ומציעים כיום חומרים מפתיעים כמו זכוכית ועץ, גוונים נועזים וססגוניים ועיטורים מיוחדים, אריחים דמויי טקסטיל, אריחים בעיטורים, אריחי תלת מימד, אריחים במרקמים שונים ואריחי פסיפס הם רק חלק מההיצע הרחב שמסייע לשדרג את חדר הרחצה. ואם זאת, ניתן לחפות קירות רק בחלקים הרטובים ובשאר המקומות ניתן לצבע בצבע מיוחד לחדרי רחצה. ובכך להקנות תחושה קלילה ומראה חם וכפרי.

 1. צבע - צביעת חדר האמבטיה לא נפוצה כמו ביתר חדרי הבית. למרות זאת, הפיתוח הטכנולוגי הפכך גם החדר הרטוב בבית למקום שאפשר להכניס בו צבע ואף רצוי! וזוהי דרך נוחה וקלה לשדרג ולשנות את המראה הקיים מבלי להזדקק לתכנונים רבים או להוצאה כספית גדולה. הצבעים הנכונים יעניקו תחושת מרחב ונינוחות בחלל. טייחים דקורטיביים יכולים אף הם להוות חלופה לקרמיקה המסורתית כי אינם זקוקים לחומר נוסף שיגן עליהם מפני רטיבות. את התקרה מומלץ לצבוע בצבע מונע עובש.

 1. שני כיורים צמודים - אם זה מתאפשר מומלץ לתכנן שני כיורים צמודים בחדר הרחצה ובכך ליעל זמנים וליצור הוואי משפחתי בשעות הבוקר והערב.

 2. וונטה - בחדרים ללא חלון מומלץ להתקין מפוח ליניקת אוויר. יש לוודא שהדלקתו אינה קשורה להדלקת האור. המפוחים מרעישים ואין צורך להדליקם בכל פעם שנכנסים ומדליקים את האור.

 3. תוכנית חשמל - תכננו שקעי חשמל, יש לוודא שהם מוגנים מפני מים ונגישות. מומלץ לוודא שאכן יש מספיק שקעי חשמל בחדר הרחצה עבור מכשיר גילוח חשמלי, מברשות שיניים חשמליות, מכשיר לייבוש שיער , מפזר חום ומתלה לחימום מגבות.

 1. אחסון - חשוב להקפיד על כמות מספיקה של ארונות לאחסון כדי להימנע מבלגן מיותר אך חשוב גם שלא להעמיס יותר מדי ולשמור על מראה מרווח וקליל.

 2. תאורה - חשוב לתכנן תאורה כללית מצד אחד, תאורה פונקציונאלית ליד המראה כדי לקבל השתקפות ברורה, תאורה ליד האסלה לאוהבי הקריאה ותאורה דקורטיבית בחדר שירותים קטן יכולה להספיק לאורחים שלכם. מנורת ה-LED פופולרית כיוון שהיא מפיקה אור נעים ורך ואינה מחממת או צורכת חשמל רב. חשוב לדאוג לדרגת אטימות מספקת מפני מים.

 1. אקססוריז - שדרוג של כל חלל רחצה יכול להיעשות באמצעות דקורציה וטקסטיל. בחירה באביזרים הנכונים כמו סבונייה, כלי למברשת השיניים, פח האשפה, תמונות, מראה, מדפים, שטיחים, מגבות ואפילו המברשת לאסלה, תקפיץ את המראה הכללי ותוכל לחולל ניסים ונפלאות. לכן חשבו מראש איזה סגנון אתם רוצים בחדר הרחצה שלכם ועל פי סגנון זה רכשו את הדקורציה והטקסטיל לחדר הרחצה. הוסיפו ריח טוב ונגיעה אישית שתשמח אתכם בכל פעם שתכנסו לחדר הרחצה.

 2. אל תתפשרו על איכות המוצרים – בחרו בחברה הנותנת שירות אחראיות ואפשרות לחלפים מקוריים לאורך זמן.

 3. מומלץ להיעזר באדריכל או במעצב פנים - תכנון נכון ובחירת חומרים הוא תהליך לא פשוט. לכן מומלץ להיעזר בבעל מקצוע מכיוון שיש לו טביעת עין טובה ויכולת לראות את התוצאה במרחב. אפילו לייעוץ חד פעמי יעזור על מנת שחדר הרחצה שלכם יהיה מקום נעים, כיפי ובטוח לשהות בו.


לסיום, חדר רחצה אליו נכנסים בתחילתו ובסופו של יום מתיש יכול להיות הרמוני, אסטטי ונעים.

תתנו תשומת לב לפרטים הגדולים והקטנים. תהנו מהתהליך המופלא שישנה את תחילתו של כל יום ויום מעכשיו.

#Vacation

Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
bottom of page